V soboto, 2.4.2016, so se učenci OŠ Vič, ki obiskujejo gimnastiko pri Partizanu Vič, udeležili regijskega tekmovanja osnovnih šol za “GIMKOV POKAL” (skoki z male prožne ponjave in talna akrobatika).

Ekipa 1 OŠ Vič (sestava: Andraž Mencinger, Gal Praznik, Bastian Petrič in Mark Sever) je osvojila prvo mesto. Ekipa 2 OŠ Vič (sestava: Bastian Petrič in Anže Šolar) pa je osvojila tretje mesto.

Pokale za ekipne uvrstitve in medalje je otrokom podelil Mitja Petkovšek in otroci so bili seveda navdušeni.

Prvi dve uvrščeni ekipi na omenjenem regijskem tekmovanju se bosta udeležili zaključnega – finalnega tekmovanja 120 najboljših “GIMKOV” iz petih slovenskih regij. Slednje bo potekalo v sklopu 12. tekmovanja za svetovni pokal v športni gimnastiki, ki bo v soboto, 9.4.2016, v dvorani Stožice.

Gal Praznik je osvojil tudi samostojno 2. mesto v svoji starostni skupini in bo v soboto tekmoval tudi kot posameznik.