Tudi letos je OŠ Vič sodelovala na tradicionalnem mednarodnem turnirju v namiznem tenisu za športnike invalide, ki je potekal od 8. do 11. 5. 2019 v dvorani Tri lilije v Laškem. Od srede do sobote je več kot 170 učencev naše šole nudilo pomoč invalidom s pobiranjem žogic.

Naši pobiralci se vsako leto izkažejo kot uspešni pomočniki, saj svoje delo opravijo navdušeno in zanesljivo. Pohvale pa so tokrat prejeli tudi s strani sodnikov.

Letošnji turnir je bil glede udeležbe zelo številen, saj je v Laško prišlo kar 427 športnikov iz 43 držav, ki zbirajo nujno potrebne točke za prihodnje paraolimpijske igre.

Naši učenci so v času, ko niso pobirali žogic, vzpodbujali in navijali za svoje favorite, predvsem pa za slovenske udeležence turnirja. Po uspešnem delovnem dnevu so bili učenci nagrajeni s kopanjem v termalnem bazenu. Ob koncu dneva so polni vtisov poročali o zanimivih izkušnjah sodelovanja s športniki invalidi.

Celotno organizacijo sodelovanja OŠ Vič na turnirju je s pomočjo vodstva šole in učiteljev vodil  Aleš Letonja.

Nada Bambič, Jerneja Bergant Belaj, Sonja Pleško

Posreduj ...Share on FacebookEmail this to someoneTweet about this on Twitter
(Obiskano 277 krat, današnjih obiskov 1)