V četrtek, 19. 1. 2017, so se učenci naše šole udeležili tekmovanja v atletiki. Nastopali so v 4. skupini. Najmlajši učenci so nastopali v teku na 60 m in v skoku v daljino, mlajši v teku na 60 m, skoku v daljino in skoku v višino, starejši učenci pa v teku na 60 m.

Samo Borzatta (5.a) je v kategoriji mlajših učencev zmagal v skoku v daljino, Sara Kovačevič (7.d) je osvojila odlično 1. mesto v teku na 60 m, v isti disciplini pa je bila Brina Cerlini (7.b) druga. V kategoriji mlajših učencev so izvrstno 1. mesto osvojili Numa Hlebec (7.b) v skoku v daljino in Sandro Tomassini Jeršin (7.b) v skoku v višino ter Aleksander Pavlica(7.b) v teku na 60 m. Pri najstarejših učencih je Kaja Mele (8.d) zmagala v teku na 60 m, Anže Medle (9.c) pa je dosegel 2. mesto v isti disciplini. 1. 2. 2017 bo potekalo finalno tekmovanje, kamor se bo uvrstilo najboljših 20 oz. 24 učencev v posameznih disciplinah.

Dosežki naših učencev so zavidljivi in obetajoči: Sandro Tomassini je s skokom 170 cm postavil državni rekord v kategoriji osnovnih šol!

Iskrene čestitke vsem nastopajočim!

Aleš Letonja, prof. športa

(Obiskano 446 krat, današnjih obiskov 1)