V četrtek, 20. 4. 2017, je potekalo Ljubljansko prvenstvo osnovnih šol v športni gimnastiki za ekipe in posameznike. Učenci so tekmovali v Gimnastičnem centru Ljubljana. Izvajali so vaje na parterju, drogu, preskoku in bradlji, dekleta pa na gredi namesto droga.

V ekipni konkurenci pri mlajših dečkov so Jaka Janežič (6.d), Toni Kastelic (5.c), Matija Kastelic (6.b) in Anže Artač (3.d) osvojili prvo mesto. Takoj za njimi se je na drugo mesto uvrstila še druga ekipa naše šole, ki so jo zastopali Enej Koželj (5.d), Matic Lenassi (5.d), Mark Sever (4.a), Bastian Petrič (4.a) in Gal Praznik (3.d).

V posamični konkurenci je zlato medaljo osvojil Toni Kastelic, srebrno pa Jaka Janežič.

Pri mlajših deklicah so si vičanke v postavi Ela Drobne (5.c), Anja Butala (5.c), Ema Satya Chilima Budišin (4.a) in Luna Ela Tepina (3.d) pritelovadile bronasto medaljo.

V posamični konkurenci pa je bila najboljša Luna Ela Tepina, ki je zasedla osmo mesto.

Tekmovalca smo imeli tudi v kategoriji starejših dečkov.  Matic Gršič je bil žal edini, ki je tekmoval v tej kategoriji. Seveda je posledično tudi on osvojil prvo mesto.