V petek, 6. 4. 2018 se je kar 25 učencev naše šole udeležilo tekmovanja v plavanju za osnovnošolce, ki je potekalo na kopališču v Tivoliju. Ločeno so nastopali kategorizirani in nekategorizirani, ter mlajši in starejši plavalci. Učenke in učenci Osnovne šole Vič so se ponovno izvrstno izkazali in ob številnih zavidljivih dosežkih domov prinesli kar sedem odličij.

Luna Sraka (6.a) je osvojila kar tri medalje: zlato na 50 m prosto ter dve srebrni medalji in sicer na 50 m prsno ter v mešani štafeti 8 x 25 m prosto.

Sara Lea Rejc (5.d) je bila najhitrejša na 50 m prsno. Alina Lubej Fink (9.c) je v plavanju na 50 m prsno osvojila drugo mesto, Sara Mihelič (8.c) na 100 m mešano in Philip Yazbeck Lavrič Pregelj (6. b) na 50 m prsno pa tretje mesto.

V viški postavi štafete 8 x 25 m prosto, ki je osvojila srebrno medaljo, so poleg Lune plavali še Sara Lea Rejc,  Alina Lubej Fink, Ajda Škerlak (5.d),  Žan Lipoglavšek (8.a), Mark Lampič (8.d), Lan Sraka (7.a) in Žan Yazbeck Lavrič Pregelj (8.b).

Naj ponovno poudarimo, da so čisto vsi naši plavalci osvojili celo vrsto odličnih uvrstitev.