V petek 8. 6. 2018 smo se z učenci četrtih in petih razredov udeležili Ljubljanskega prvenstva osnovnih šol v atletskem troboju. Naši učenci so tekmovali v tretji od štirih tekmovalnih skupin. Nastopili so v naslednjih disciplinah: met vortexa, skok v daljino in tek na 60 metrov. V naši skupini sta prvo mesto osvojila Pika Radelj (5.b) v metu vortexa in Jakob Šlibar (4.c) v skoku v daljino. Druga je bila Lili Krivec Križ (5.b) v teku na 60 metrov, ter Neža Pavlič (5.d) v metu vortexa. Amelie Njoki Šulc (5.c) pa je bila tretja v skoku v daljino.

V skupnem seštevku vseh treh disciplin v naši skupini pri dekletih so naše učenke zasedle vsa tri prva mesta. Zmagala je Neža, pred Amelie in Piko, medtem ko je bil pri dečkih najuspešnejši Jernej Karlovšek (4.c) na skupnem 5. mestu.

Med vsemi ljubljanskimi šolami je viška ekipa deklet osvojila 4. mesto, dečki pa so bili peti.

Našo šolo so na prvenstvu zastopali še Sara Lea Rejc (5.d), Vid Obranovič (5.b), Alex Marčenko (5.a) in Anže Artač (4.d).

 

 

Iskrene čestitke!

Aleš Letonja: prof. športa

(Obiskano 370 krat, današnjih obiskov 1)