Slovenija je letos prvič gostila svetovno prvenstvo v namiznem tenisu za invalide, ki je slovenski in svetovni publiki ponudilo vrhunski namiznoteniški spektakel. Dogodek so si ogledali tudi učenci z OŠ Vič.

Svetovno prvenstvo se je odvijalo od 17. do 21. oktobra 2018 v športni dvorani Zlatorog v Celju, udeležilo pa se ga je okoli 300 vrhunskih športnikov iz 54-tih držav. Naši učenci so si z zanimanjem ogledali izvrstne nastope najuspešnejših namiznoteniških športnikov invalidov na svetu, brez oklevanja pa so ponudili tudi pomoč pri pobiranju žogic. Seveda brez zabavne sprostitve v Thermani Laško tudi tokrat ni šlo. Letos se je našim učencem pridružila še skupina učencev z OŠ Bežigrad; za vso organizacijo ogleda pa je poskrbel prof. športa Aleš Letonja.

Zapisala: Sonja Pleško

Foto: Sonja Pleško, Jerneja Bergant Belaj, Nada Bambič

(Obiskano 250 krat, današnjih obiskov 1)