Na Osnovni šoli Vič iz Ljubljane smo že šestindvajseto leto pripravili in organizirali mednarodni Likovni natečaj in razstavo Viški likovni salonček. Veseli smo bili prejetih del iz različnih držav. Na mednarodnem likovnem natečaju so sodelovali učenci in mentorji iz sedmih držav: Francije, Italije, Jordanije, Makedonije, Poljske, Srbije in Slovenije. Strokovna komisija v sestavi akad. kiparka Nuša Lapajne, akad. slikarka Tanja Špenko in akad. slikar Darko Slavec je po posameznih kategorijah podelila zlata, srebrna in bronasta priznanja.

Vsem udeležencem in njihovim mentorjem iskrene čestitke in zahvala za ustvarjalnost ter sodelovanje.

Na slavnostni otvoritvi s kulturnim programom je žirija v torek, 14. maja 2024, ob 17.00 na OŠ Vič podelila nagrade. Zaključek razstave bo 31. maja. 2024.

Vljudno vabljeni!

NAGRAJENA DELA

1. KATEGORIJA 6 – 9 let


ZLATO PRIZNANJE
 
Natalia Serwin, Studio ACM, mentorica Agnieszka Chrzanowska-Małys, Poljska

00 Natalia Serwin, Studio ACM, mentorica Agnieszka Chrzanowska-Małys, Poljska

 

Alicja Marchacz, Klub Pastel, mentorica Ewelina Kabaczyńska, Poljska

Alicja Marchacz, Klub Pastel, mentorica Ewelina Kabaczyńska, Poljska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SREBRNO PRIZNANJE

Kristjan Urbas, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina – Podružnica Lokavec, mentorica Petra Terbižan Slejko, Slovenija

Kristjan Urbas, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina – Podružnica Lokavec, mentorica Petra Terbižan Slejko, Slovenija

 

Rossella Della Bona, L.K. Gorazda in 1. maj 1945, mentorica Cristina Pacor, Italija

Rossella Della Bona, L.K. Gorazda in 1. maj 1945, mentorica Cristina Pacor, Italija

Wojciech Machowski, Klub Pastel, mentorica Katarzyna Cupiał, Poljska

Wojciech Machowski, Klub Pastel, mentorica Katarzyna Cupiał, Poljska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


0BRONASTO PRIZNANJE

Anže Rus, OŠ Vič, mentorica Maja Šuštaršič, Slovenija

Anže Rus, OŠ Vič, mentorica Maja Šuštaršič, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nana Zajec, OŠ Vič, mentorica Alenka Knap, Slovenija

Nana Zajec, OŠ Vič, mentorica Alenka Knap, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanisław Kubiak, Studio ACM, mentorica Agnieszka Chrzanowska-Małys, Poljska

Stanisław Kubiak, Studio ACM, mentorica Agnieszka Chrzanowska-Małys, Poljska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. KATEGORIJA 10 – 12 let


ZLATO PRIZNANJE

Luka Pregelj, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, mentorici Ksenija Benko, Dominika Skapin, Slovenija

Luka Pregelj, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, mentorici Ksenija Benko, Dominika Skapin, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


SREBRNO PRIZNANJE

Jani Nikolaj Niskač, OŠ Kolezija, mentorica Helena Angelski, Slovenija

Jani Nikolaj Niskač, OŠ Kolezija, mentorica Helena Angelski, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 


BRONASTO PRIZNANJE

Vagiz Karmanov, OŠ Vič, mentorica Veronika Klošak, Slovenija

Vagiz Karmanov, OŠ Vič, mentorica Veronika Klošak, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 

III. KATEGORIJA 13 – 15 let


ZLATO PRIZNANJE

Natalia Poloczek, Klub Pastel, mentor Krzysztof Rumin, Poljska

Natalia Poloczek, Klub Pastel, mentor Krzysztof Rumin, Poljska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Auri Čučnik, OŠ Davorina Jenka, mentor Matej Petrovčič, Slovenija

Auri Čučnik, OŠ Davorina Jenka, mentor Matej Petrovčič, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaka Novak, OŠ Kolezija, mentorica Helena Angelski, Slovenija

Jaka Novak, OŠ Kolezija, mentorica Helena Angelski, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 


SREBRNO PRIZNANJE

Sumea Čović, OŠ Dobrova, mentorica Jasna Samarin, Slovenija

Sumea Čović, OŠ Dobrova, mentorica Jasna Samarin, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zala Prosen, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, mentorica Nataša Rupnik, Slovenija

Zala Prosen, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, mentorica Nataša Rupnik, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 


BRONASTO PRIZNANJE

Sanad Zaid Musharbash, The National Orthodoxschool Shamaisani, mentorica Rima Ba ara, Jordanija

Sanad Zaid Musharbash, The National Orthodoxschool Shamaisani, mentorica Rima Ba ara, Jordanija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dareen Fahed Al Farah, The National Orthodoxschool Shamaisani, mentorica Rima Ba ara, Jordanija

Dareen Fahed Al Farah, The National Orthodoxschool Shamaisani, mentorica Rima Ba ara, Jordanija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilina Kira, OŠ Vič, mentorica Slađana Mitrović, Slovenija

Ilina Kira, OŠ Vič, mentorica Slađana Mitrović, Slovenija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra Peljhan Zahar

organizatorka natečaja

 

(Obiskano 124 krat, današnjih obiskov 1)