V četrtek, 23.maja 2013 ob 18. uri,  je bil na Abramovi 26  KONCERT PEVSKIH ZBOROV IN GLASBENIH SKUPIN Osnovne šole Vič.
Pod vodstvom Alenka Kovačič Divjak je nastopilo je preko 160 učencev iz razredne in predmetne stopnje. 
Učenci so prikazali glasbene vsebine, ki so jih usvojili pri pouku glasbene vzgoje (6., 7. in 9. razred) in pri pouku izbirnega predmeta ansambelska igra

Svoje pevske sposobnosti pa so seveda pokazali tudi štirje pevski zbori, ki delujejo na Abramobvi 26 in sicer:
Otroški pevski zbor 1. a, 1. b in 1. c razreda
Otroški pevski zbor 2. a in 2. b razreda 
Otroški pevski zbor 5. a razreda ter
Mladinski pevski zbor (41 učencev od 6. do 9. razreda).  

Soorganizator koncerta je bil učenec Urban Lečnik Spaić iz 8.a razreda. Program sta povezovali Tara Ferbežar Felgner (8. a)  in Monika Gorjan (9.c).
Pri izvedbi koncerta pa sta pomagali učenki Nika Dizdarevič in Lara Velkavrh (9. a), ter fantje iz 9.b in 9.d razreda (več v programu). 
Hvala za sodelovanje!

Hvala tudi vsem drugim, ki ste pomagali pri izvedbi koncerta!

Mentorica in organizatorica
Alenka Kovačič Divjak

 

Izveden program:  

 
 

KONCERT

pevskih zborov

in glasbenih skupin

Osnovne šole Vič
 

Zborovodkinja:  Alenka Kovačič Divjak

Klavirska spremljava: Taja Levstik
 

OTROŠKI PEVSKI ZBOR (1. a, 1. b in 1. c)

 

1. Janez Bitenc: Polžek

2. Slovenska ljudska: Pleši, pleši, črni kos

3. A. Rozman Roza, Lojze Kranjčan: Zajček Zlatko

 

OTROŠKI PEVSKI ZBOR (2. a in 2. b)

4. Janez Bitenc, priredba Pavle Kalan: Krokodil

(z učenci izbirnega predmeta ANSAMBELSKA IGRA)

5. Matevž Goršič, Boris A. Novak: Kuža

6. Dane Zajc, Aldo Kumar: Ti si fuč

7. Tadej Vasle: Če bi se svet nazaj vrtel

 

OTROŠKI PEVSKI ZBOR (5. a)

8. Katarina Galič, Matevž Goršič: Čokolada

OTROŠKI PEVSKI ZBOR (5. a) in učenci 6. razredov:

9. Tone Pavček, Marjan Vodopivec:

Pesem iz filma Bratovščina Sinjega galeba

 

Učenci 6. razredov:

10. Improvizacija

 

Učenci 7. razredov:

11. Tajvanska ljudska: Hej jo (ples s palicami)

12. Jože Humer, Moniot d’Arras: Poredni maj

 

Učenci izbirnega predmeta ANSAMBELSKA IGRA:

13. Stephen Foster, priredba L. Maierhofer: Oh, Suzana

14. Klaus Gramß: It’s good

15. Priredba A. Kovačič Divjak: Cup game

Učenci 9. razredov:

16. J. Lennon, P. McCartney, priredba A. Kovačič Divjak:  Yesterday

17. Gregor  Strniša, Mojmir Sepe: Zemlja pleše

MLADINSKI PEVSKI ZBOR (6. do 9. razred)

 

18. Thomas Morley, slovensko besedilo Jože Humer:  Majski čas

19. Miroslav Vilhar: Po jezeru bliz Triglava

20. Slovenska ljudska: Šmentana muha

21. Miša Čermak, Lojze Kranjčan: Sonca si želimo

22. Črnska duhovna, prir. R. Emerson: Didn’t my Lord

 

Povezovalki:  Tara Ferbežar Felgner, 8. a in

Monika Gorjan, 9. c

Ozvočenje: Matjaž Urbanč

Tehnična pomoč: Martin Justin, Jaka Strmčnik, Urban Udovič, Rok Jerčinovič, Mitja Furjan,9.b

Nejc Gorenšek, 9.d

 

 

Organizacija: Urban Lečnik Spaić, 8.a

Alenka Kovačič Divjak

 

Posreduj ...Share on FacebookEmail this to someoneTweet about this on Twitter
(Obiskano 166 krat, današnjih obiskov 1)