Ljubljana je naziv Zelena prestolnica Evrope 2016 prejela, ker je bilo po besedah Evropske komisije narejenih največ sprememb v pravo smer v najkrajšem časovnem obdobju. Prav tako pa tudi zato, ker je bil  v Ljubljani za trajnostni razvoj mesta z oblikovanjem Vizije Ljubljana 2025 zasnovan  že leta 2007. Nagrada ima za Ljubljano velik pomen, saj  se je umestila na evropski in svetovni zemljevid.

V projekt so vključene tudi četrtne skupnosti, ki bodo tri tedne zelene ambasadorke projekta.

Tako je v torek, 23.2.2016 ČS Šmarna gora predala prapor ČS Vič. Prireditev je potekala na naši šoli, kjer so s kulturnim programom sodelovali učenci OŠ Šmartno pod Šmarno goro in učenci naše šole.

OŠ Vič

Posreduj ...Share on FacebookEmail this to someoneTweet about this on Twitter
(Obiskano 127 krat, današnjih obiskov 1)