V sredo ,2. 3. 2016, smo se z učenci udeležili prvenstva ljubljanskih osnovnih šol v športnem plezanju, ki je potekalo na Škofijski gimnaziji v Šentvidu. Tekmovali so Naja Jelčič (6.a), Tina Torkar (6.d), Anej Batagelj (7.a) in Alex Kotnik (9.c). Učenci so se najprej pomerili v kvalifikacijah in sicer deklici v svoji smeri, ter fanta v svoji. V petih minutah so morali preplezati smer, oziroma se povzpeti čim višje. Vsi štirje so osvojili vrh in se nato uvrstili v finale.

V finalu so bile smeri zahtevnejše. Učenci so si pred tekmovanjem ogledali smer, v kateri so kasneje plezali, pozneje pa niso smeli opazovati sotekmovalcev pri plezanju. Na svoj nastop so čakali v tako imenovani »izolacijski coni«, ločeni od glavne plezalne stene.

Anej in Naja sta v kategoriji mlajših dečkov oz. deklic osvojila 1. mesto, Tina Torkar je bila četrta in Alex pri starejših dečkih šesti.