V četrtek, 7. 4. 2016, so se učenci Osnovne šole Vič udeležili ljubljanskega prvenstva v športni gimnastiki za ekipe in posamično. Tekmovanje je potekalo v novem Gimnastičnem centru Ljubljana. Učenci so tekmovali v določenih sestavah za svojo starostno skupino, in sicer na štirih orodjih: bradlja, drog, preskok in parter. V posamični konkurenci je bil Toni Kastelic iz 4. c najboljši na bradlji, v preskoku in parterju. Jaka Janežič iz 4. d  pa je dobil najvišjo oceno na drogu in postal z minimalno prednostjo tudi ljubljanski prvak v mnogoboju. Toni Kastelic je na koncu zasedel 2. mesto, njegov starejši brat Matija iz 5. b je bil četrti, peto mesto pa je osvojil Staš Munih iz 4. b. Ekipo sta sestavljala še Matic Lenassi in Enej Koželj iz 4. b. V ekipni konkurenci so učenci Osnovne šole Vič osvojili 1. mesto.