V torek zjutraj, 24. 5. 2016, se je 14 učencev zbralo pred šolo na Abramovi ulici. S kolesi smo se odpravili na prvenstvo v akvatlonu, ki je bilo v Športnem parku Kodeljevo v Ljubljani.

V petih kategorijah je nastopilo 14 učenk in učencev naše šole. Začele so starejše deklice s plavanjem na 100 m in tekom na 1000 m. Neža Grilc, 9.c, je osvojila 3. mesto, medtem ko je bila Iza Jaklič, 9.c, šesta. Pri mlajših deklicah, ki so preplavale 75 m in odtekle prav tako 1000 m, je Sara Mihalič, 6.c, osvojila 3. mesto, Lea Billa, 7.a, pa je bila peta. Mlajši dečki so tekmovali na enakih razdaljah kot deklice. Gregor Grilc, 7.b, je bil drugi, Žan Lipoglavšek, 6.a, sedmi, Mark Lampič, 6.d, se je uvrstil na 17. in Žan Yazbeck Lavrič Pregelj, 6.b, na 21. mesto. Pri najmlajših učencih na razdalji 50 m plavanja in 500 m teka je bila pri dekletih Luna Sraka, 4.a, druga, Pika Radelj, 3.b, sedma in Lara Krajnc, 4.a, deseta. Med dečki je Bor Mikuž, 4.b, osvojil sedmo mesto, Lan Sraka, 5.a, deseto in Philip Yazbeck Lavrič Pregelj, 4.b, osemnajsto mesto. Tekmovanja se je udeležilo 160 učencev iz ljubljanskih osnovnih šol.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in se veselimo državnega prvenstva, ki bo prav tako v Športnem parku Kodeljevo v torek, 7. 6. 2016.