V torek, 16. 5. 2017, so se učenci naše šole udeležili tekmovanja v športnem plezanju, ki se je odvijalo v Plezalnem centru Ljubljana. V kvalifikacijah je nastopilo sedem učencev naše šole. Najboljši štirje v posamezni kategoriji so se uvrstili še v finalne boje, kjer so plezali na pogled, torej brez predhodne demonstracije smeri. Pri mlajših deklicah je Ajda Božič (5.a) osvojila sedmo mesto, Hana Batagelj (6.c) je bila osma in Tina Torkar (7.d) deseta. Julija Batagelj (4.a) se je uvrstila v finale kot tretja, na koncu pa je bila četrta. V kategoriji mlajših dečkov je bil Anže Artač (3.d) deseti.

Pri starejših dečkih se je Anej Batagelj (8.a) kot naš najboljši plezalec uvrstil v finale, kjer pa se mu je vrh za las izmuznil, tako da je osvojil drugo mesto. Naja Jelčič (7.a) pa je v kvalifikacijah dosegla vrh smeri, prav tako v finalu in zanesljivo zmagala.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo!

Aleš Letonja , prof. športa

(Obiskano 404 krat, današnjih obiskov 1)