V tednu od 10. 3. do 16. 3. bo naša šola gostila skupino tujih učencev in učiteljev. Prihajajo iz Francije, Poljske, Portugalske, Belgije in Italije.

V ponedeljek jih bomo sprejeli na šoli na Tržaški, kjer naši učenci pripravljajo poseben program, saj bodo zapeli, zaigrali in zaplesali pesmi in plese sodelujočih držav. Tuji učenci bodo spoznali svoje gostitelje, saj bodo nekateri naši učenci v torek in v četrtek popoldne preživeli skupaj s tujimi vrstniki.

Po uvodni prireditvi bomo aktivnosti nadaljevali na šoli na Abramovi. Učitelji bodo poučevali matematiko ob didaktičnih igrah, ki so jih izdelali sami.

Aktivnosti bodo potekale na šoli cel teden, ogledali pa si bodo tudi Ljubljano. Teden se bo zaključil s prireditvijo, ki bo v petek ob 15.00 v jedilnici na Abramovi. Vljudno vabljeni vsi, ki vas zanima, kaj vse bodo otroci ta teden doživeli in se naučili.

Upamo, da si bodo tuji učitelji in učenci zapomnili našo šolo kot prijazno in gostoljubno in jo ohranili v zelo lepem spominu.

 

Marja Panker,

koordinatorka projekta

(Obiskano 210 krat, današnjih obiskov 1)