Učenec 5. c Maks Krivec Križ je na zelo močnem medregionalnem sabljaškem turnirju v Italijanski Faenzi, ki leži okoli 50 kilometrov jugovzhodno od Bologne, osvojil odlično drugo mesto. Izredno močnega turnirja se je v njegovi kategoriji dečkov letnik 2008 udeležilo 59 sabljačev iz okoli 20 severnoitalijanskih klubov.  Maks je skupaj sabljal 11 borb. V predtekmovanju je zmagal pet dvobojev, izgubil le enega in sicer z najbolje rangiranim italijanskim sabljačem iz milanskega kluba Circolo della Spada Cervia-Milano Marittima. Po predtekmovanju je zmagal v naslednjih petih izločilnih borbah, v finalu pa se je zopet srečal z najboljšim italijanskim tekmovalcem in borbo izgubil z 10:5. Gre za velik uspeh mladega sabljača, še posebej, ker je bil v tej kategoriji edini predstavnik Slovenije.

Tudi letošnja sezona je za Maksa zelo uspešna. Na hrvaških, avstrijskih in italijanskih je med drugim osvojil tri druga in tri tretja mesta. Zmag letos ni. Na začetku te sezone je namreč prestopil v starejšo kategorijo, kjer se bori tudi z leto dni starejšimi sabljači.