Naši učenci so se prejšnji teden v parku Kodeljevo udeležili ljubljanskega prvenstva v akvatlonu za osnovne šole. Tekmovanje se je odvijalo v sredo, 29. 5. 2019, in je štelo tudi kot kvalifikacija za državno prvenstvo. Kar 16 od skupno 18-ih viških učencev se je tega dne uvrstilo na državno prvenstvo.

V različnih kategorijah so bili učenci OŠ Vič znova izjemno uspešni:

Sara Mihelič (9.c) je zmagala med starejšimi deklicami. Bor Mikuž (7.b) je bil najboljši med mlajšimi dečki, Eva Urbančič (5.e) pa je bila najhitrejša med najmlajšimi deklicami. Pika Radelj (6.b) in Ula Krištofelc (5.e) sta osvojili drugi mesti, Ožbej Osterc (5.b) pa je bil tretji. Tudi ostali učenci naše šole so dosegli odlične rezultate.

Ekipno je Osnovna šola Vič osvojila prvo mesto.

Nekaj dni kasneje je bilo na istem prizorišču še državno prvenstvo, ki pa se ga zaradi klubskih priprav ni mogla udeležiti naša najuspešnejša plavalka Sara Mihelič.

Najboljša rezultata sta dosegla Bor Mikuž, ki je postal državni prvak in pa Eva Urbančič, ki je tekmovanje zaključila na drugem mestu.

Vsem tekmovalcem čestitamo za izvrstne dosežke!

Aleš Letonja, prof. športa

Povezava do rezultatov državnega tekmovanja:

http://www.timingljubljana.si/baze2013/20190603%20-%20Akvatlon%20Finale%202019.pdf

(Obiskano 455 krat, današnjih obiskov 1)