V petek, 13. 9. 2019, so naši učenci nastopali na Državne prvenstvu v plavanju za osnovne šole, ki je potekalo na kopališču Ilirija v Ljubljani.

Učenci OŠ Vič so dosegli odlične rezultate. Luna Sraka (8.a) je med nekategoriziranimi učenkami na 50 m prosto osvojila srebrno odličje. Lara Bastar (6.b) je bila enajsta, Ajda Škerlak (7.d) je zasedla 13. mesto in Sara Lea Rejc (7.d) 14. mesto. V enaki kategoriji pri fantih je Lan Sraka ( 9.a) osvojil osmo mesto.

Pri kategoriziranih učencih je Bor Mikuž (8.b) zasedel 9. mesto, medtem ko so bile Vanja Predalič (8.c) dvanajsta, Pika Radelj (7.b) šestnajsta, Eva Urbančič (6.e) štiriindvajseta in Ula Krištofelc (6.e) osemintrideseta.

Za izvrsten zaključek tekmovanja pa je mešana štafeta v postavi Lara, Luna, Lan in Bor zmagala in tako postala zmagovalna štafeta letošnjega državnega plavalnega prvenstva!